Historia firmy Allen Organ

W 1939 roku rozpoczęła się seryjna produkcja organów firmy --Allen Organ Company. Jej założyciel, Jerome Markowitz, od 1936 roku pracował nad technologią wydobycia z organów elektronicznych perfekcyjnego brzmienia organów piszczałkowych. W tym samym roku zbudował swoje pierwsze eksperymentalne organy. Najpierw przy użyciu lamp elektronowych. Z takich innowacyjnych i twórczych początków, od 1937 roku, firma Allen urosła do miana największego producenta organów teatralnych i kościelnych na świecie.

Wirtualna wizyta w naszym muzeum to nie tylko interesująca historia naszej firmy, ale także nauka o początkach i rozwoju technologii cyfrowej i jej zastosowaniu w muzyce i instrumentach muzycznych.

Wczesne lata techniki analogowej 1937-1958, (Organy z zastosowaniem „generatora dźwięku ")

Na długo przed powstaniem technologii cyfrowej, Firma Allen Organ Company przewodziła rozwojowi produkcji organów. Od pierwszego patentu z roku 1938, badania i rozwój zawsze były kluczem sukcesu naszej firmy. Nasza firma była odpowiedzialna za wiele „pierwszych” innowacji, na przykład , za pierwsze organy z trzema manuałami, czy pierwszy kontuar z przyciskami. W latach od 1937 do połowy lat 50-tych, Jerome Markowitz i inżynierowie firmy w pełni wykorzystywali możliwości technologii „generatora dźwięku".

Pierwsze organy z wykorzystaniem generatorów dźwięku

Układy lamp elektronowych to generatory dźwięku pierwszych organów elektronicznych dostępnych w sprzedaży. Kontuar organowy, na którym grano wykorzystując te generatory już nie istnieje. Instrument był sprzedany do Kościoła katolickiego pod wezwaniem św. Katarzyny z Sienny, w miejscowości Allentown, w stanie Pensylwania. Od tamtego czasu kościół ten stał się katedrą diecezjalna. Dziś katedra ta dumnie posiada trzecie organy firmy Allen—4-ro manuałowe organy cyfrowe.

Analogowe tranzystory - lata 1959-1970

W 1959, w całej produkcji firmy Allen, lampy elektronowe zostały zastąpione tranzystorami . Ten wspaniały wynalazek znacznie zredukował rozmiary obwodów generatorów dźwięku. Także poprawił niezawodność i długowieczność organów firmy Allen.

Rewolucja technologii cyfrowej: 1971

Prototyp organów cyfrowych: oryginalny „Rockwell-owski” model użyty przez firmę Allen Organ Company do stworzenia pierwszych Cyfrowych Organów—to pierwsze zastosowanie technologii cyfrowej by przekazać muzykę.

Cyfrowa rewolucja w muzyce zapoczątkowana była przez firmę Allen Organ Company. W roku 1969, Allen Organ Company weszła w spółkę z North American Rockwell. Celem było prowadzenie badań i rozwój zastosowania dźwięku cyfrowego. Wykorzystując technologię oryginalnie stworzoną dla Lotów Kosmicznych Apollo, Cyfrowy Komputer w Organach wykorzystywał LSI (Large Scale Integration) obwód. Dzięki tej rewolucyjnej technologii, obwody zawierające tysiące tranzystorów mogły być umieszczone na kawałeczku silikonu o wymiarach ok. 6mm X 6mm. Z użyciem LSI mnóstwo informacji mogło być umieszczonych w pamięci komputera instrumentu.

Allen Organ Company zapoczątkował muzykę cyfrową. Używając wiedzę techniczną uzyskaną przy współpracy z Rockwell International, w 1971 roku nasza firma jako pierwsza na świecie zaprezentowała organy cyfrowe, zdolne w pełni wyprodukować autentyczne brzmienie organów piszczałkowych. Tego samego roku, Sharp zaprezentował pierwszy podręczny kalkulator. Razem wziąwszy, były to pierwsze dwa ogólnodostępne produkty wykorzystujące technikę cyfrową. Obydwa produkty zrewolucjonizowały swoje dziedziny przemysłu.

Próby i sukcesy twórcy organów

Jerome Markowitz, zalożyciel firmy Allen Organ Company, zbudował swoje pierwsze eksperymentalne organy w roku 1936, i za wyjątkiem lat II Wojny Światowej, kontynuował swoją pracę aż do śmierci , która miała miejsce 13 lutego 1991 roku. Firma Allen wydała książkę, która jest oddaniem czci temu niezwykłemu człowiekowi, którego pasja wpłynęła na życie niezliczonych rzesz ludzi zafascynowanych muzyką organową na całym świecie.