Nagłośnienia

Bardzo ważnym elementem w odbiorze muzyki organowej , jest wysokiej klasy nagłośnienie, stosowane jako źródło przekazu dźwięku, w naszych instrumentach.

Zadaniem głośników jest wydobycie szerokiego pasma częstotliwości, które przy całkowitej rejestracji instrumentu, dają nam czysty, w pełni oryginalny dźwięk organów piszczałkowych.

Tak jak w organach tradycyjnych, gdzie zadaniem piszczałki jest wydobycie określonego, czystego, przestrzennego brzmienia, tak w instrumentach cyfrowych rolę tę spełniają wzmacniacze połączone z systemem kolumn, dobieranym do kubatury kościoła .

Dodając do tego cyfrowy pogłos, organy uzyskują akustykę katedralną. Wszystkie końcówki mocy, rozdzielające sygnał na kilka niezależnych dźwiękowo kanałów, znajdują się wewnątrz instrumentu, i nie wymagają żadnej obsługi i regulacji ze strony użytkownika. Załączają się automatycznie po włączeniu instrumentu.

Istalacja nagłaśniająca instrument, budowana jest z dbałością o jakość i sprawdzona pod kątem trwałości przekazu dźwięku.

posłuchaj organów Johannus lub Content