Technologie Allen

NOWA TECHNOLOGIA APEX
Umieszczona w tradycyjnym kontuarze, technologia zmiennoprzecinkowa APEX oferuje 65 razy większą rozdzielczość, niż system stałoprzecinkowy. Wraz z pamięcią 250 razy większą, niż we wcześniejszych organach, oraz dodatkowymi 32-bitowymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi, APEX odtwarza nawet najmniejsze detale dźwięku organów piszczałkowych. Wiele 64-bitowych, czterordzeniowych procesorów oraz gigabitowy ethernet kontrolują tę niesamowitą technologię. Organy GENISYS z technologią APEX grają z czystością i gracją najlepszych organów piszczałkowych, ale jednocześnie zapewniają elastyczność wykraczającą poza ograniczenia tradycyjnego dźwięku.

Aplikacja GENISIS Remote - połączenie Wi-Fi

Technologia Wi-Fi rozszerza elastyczność produktu. Aplikacja GENISYSTM Remote pozwala odtwarzać nagrane wcześniej hymny oraz inne muzyczne utwory za pomocą urządzenia mobilnego; wartościowe narzędzie dla prób chóru lub pozwalające na wykorzystanie instrumentu, kiedy organista nie jest dostępny. Produkty technologiczne bez Wi-Fi nie są już najnowocześniejsze.

Optical Sensor Technology (OSTTM)
W Optical Sensor Technology, klawiatury OSTTM Allena używają zaawansowanej technologii optycznej, która zapewnia najwyższą niezawodność i najlepszą kontrolę nad dźwiękiem. Każdy klawisz zawiera optyczny nadajnik i odbiornik, który wykrywa szybkość z jaką naciskany jest klawisz. OSTTM czyni organy Allen jeszcze lepszym sterownikiem MIDI, zapewniając jeszcze lepszą kontrolę nad wydobywaniem dźwięku.

Opatentowana technologia RenaissanceTM QuantumTM
Opatentowana technologia QuantumTM oferuje bezprecedensową kontrolę nad każdym najmniejszym niuansem dźwięku co w rezultacie daje realizm brzmienia nie dostępny nigdy wcześniej w organach nie posiadających piszczałek. Wiele lat badań i rozwoju oraz inwestycja milionów dolarów sprawiły, że organy Quantum mogą być wirtualnie dostosowywane na wiele sposobów zapewniając, że brzmienie będzie dopasowane do Twojego indywidualnego stylu i gustu. Wiele procesorów (DSP) pracujących razem oferuje moc superkomputera w kontuarze organowym.

Quad SuiteTM - cztery instrumenty w jednym
Quad SuiteTM dostarcza różnorodności czterech oddzielnych i różnych organów w jednej konsoli. Wybór listy głosów spośród: American Classic, Neo-Baroque, English Cathedral oraz French Romantic to doskonałe uzupełnienie Twojej muzyki. Każda rejestracja jest kompilacją niepowtarzalnych sampli piszczałek z najlepszych na świecie instrumentów z każdego ważniejszego stylu budowy organów. Za dotknięciem guzika organy całkowicie się zmieniają, oczywiście jeśli chodzi o listę głosów. Rejestracja orkiestrowa jest dostępna jako alternatywa dla rejestracji English Cathedral. Rejestracja orkiestrowa oferuje, jako uzupełnienie tradycyjnych głosów organowych, najbardziej popularne brzmienia dostępne w zewnętrznych modułach MIDI, takie jak: Strings, Piano, Brass, Woodwinds i Percussion.

SoundMatrixTM - gwarancja przed dźwiękową stagnacją

SoundMatrixTM Allena zawiera największą bibliotekę w branży z ponad 3000 głosami organów piszczałkowych. Podczas gdy inne organy mogą oferować kilka różnych wyborów dla jednego głosu, rozszerzona biblioteka SoundMatrixTM Allena zapewnia dostęp do najwspanialszych organów na świecie. Wraz ze zmianami gustu organistów lub muzyków, organy GENISYS z technologią APEX mogą ewoluować z registrami zmienianymi na miejscu poprzez oprogramowanie, bez potrzeby drogich sprzętowych modyfikacji, co stanowi gwarancję przed dźwiękową stagnacją.

Stop-by-Stop & Note-by-Note Voicing
Dzięki zaawansowanej technologii RenaissanceTM organy Allen mogą być „strojone” głos po głosie i nuta po nucie tak jak organy piszczałkowe. Ta zdolność zapewnia, że organy Allen mogą być dopasowane do pomieszczenia, w którym są zainstalowane, jak również mogą być dopasowane do specyficznych wymagań każdego organisty.

Zaawansowane możliwości MIDI
Z pełnymi możliwościami MIDI, muzyczne zastosowanie organów Allen jest prawie nieograniczone. Kompatybilny z GM, GS i XG MIDI, instrument Allen jest perfekcyjnym sterownikiem dla dzisiejszych zróżnicowanych potrzeb przy uprawianiu i tworzeniu muzyki.

Air RegulatorTM
W organach piszczałkowych, gdy gra więcej głosów, natychmiast podnoszone jest ciśnienie. Rezultatem tego są ciekawe niuanse dźwięków (pitch fluktuacja), które są ważnym elementem brzmienia organowego. Z Air Regulator cyfrowe głosy Allena reagują w ten sam sposób; bardzo wyszukanie ale z delikatnymi niuansami organów piszczałkowych.

Acoustic PortraitTM - naprawdę samplowana akustyka
Instrumenty Quantum są jedynymi cyfrowymi organami, które wniosły technologie samplowania do akustyki. Zwykły elektroniczny pogłos jest tylko syntetyczną imitacją akustyki „stosowaną” do dźwięku, nie będąc jego integralną częścią. Acoustic Portrait tworzy prawdziwą akustykę w każdym detalu. Najpierw w procesie samplingu do Acoustic Portrait mierzy się właściwości akustyczne danego pomieszcenia. Te pomiary są następnie wprowadzone do pamięci komputera organów. Przez zaawansowane procesy matematyczne przeprowadzone w czasie rzeczywistym wywołuje się splot funkcji, akustyka samplowanego pomieszczenia faktycznie staje się częścią dźwieku organów, dając wrażenie naturalnej spójności oraz bardziej naturalny rezultat niż sztuczny pogłos. Inżynierowie firmy Allen nagrali akustykę katedr i innych ciekawych akustycznie budynków z całego świata. Z użyciem zaawansowanych procesorów (DSP) i opatentowanego zbioru algorytmów Acoustic Portrait odtwarza prawdziwą reakcję akustyczną każdego oryginalnego pomieszczenia z oszałamiającym realizmem. Każde organy Quantum zawierają 10 różnych Acoustic Portrait, od intymnego pokoju po potężną katedrę.

Sostenuto (opcjonalne w niektórych modelach)
Sostenuto to włoskie słowo oznaczające „trwać”. Działa inaczej, niż przycisk sustain. Przycisk sustain przytrzymuje każdy zagrany dźwięk tak długo, jak sustain jest naciśnięte. Przycisk Sostenuto przytrzymuje tylko te dźwięki, które były naciśnięte w momencie aktywowania Stostenuto. Sostenuto jest aktywowane przez przycisk MIDI Sustain w organach (który jest opcjonalny w niektórych organach). Przycisk MIDI Sustain jest ulokowany po lewej stronie pedału ekspresji Great/Pedal. Opcja Sostenuto musi być najpierw uruchomiona w programie, aby mogła być wykorzystywana podczas grania.

DSPs (Digital Signal Processors)-procesory sygnału cyfrowego
DSP to koprocesor, który można zaprogramować według swoich potrzeb. Manipuluje on/przetwarza sygnały cyfrowe wewnątrz organu. Zaawansowana budowa, szybkość przetwarzania i oddzielne zespoły instrukcji zaprogramowane/zawarte w Allen DSP wykonują miliony poleceń na sekundę, na bierząco produkując dźwięk brzmiący jak
organy piszczałkowe.

Real XpressionTM
Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii Acoustic PortraitTM, Real XpressionTM nie zmienia po prostu głośności organów, jak ma to miejsce przy użyciu pedałów ekspresji w innych organach cyfrowych. Organy Allen dzięki Real XpressionTM w pełni odzwierciedlają efekt otwieranej i zamykanej żaluzji w organach piszczałkowych. Kiedy pedał ekspresji jest otwarty maksymalnie Real XpressionTM wytwarza dźwięk jaki jest generowany przez organy piszczałkowe przy maksymalnym otwarciu żaluzji. Dokładnie jak w organach piszczałkowych, cyfrowy dźwięk Allena zmienia barwę kiedy używamy pedałów ekspresji.

Mechaniczne włączniki rejestrów
Ponieważ Allen produkuje włączniki rejestrów, oferujemy mechaniczne włączniki rejestrów jako standardowe wyposażenie wielu modeli, kiedy inni producenci żądają za nie dużych dopłat. Włączniki rejestrów firmy Allen dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym zapewniają wiele lat bezproblemowego użytkowania.

Programowanie pistonów
Organy Allen posiadają najbardziej uniwersalne możliwości kontroli konsoli spośród wszystkich produkowanych instrumentów. Jednym z przykładów jest to, że funkcje pistonów w organach mogą być zaprogramowane przez użytkownika w taki sposób jaki będzie mu najbardziej odpowiadał i który zapewni mu największą funkcjonalność instrumentu. Console ControlerTM udostępnia tą funkcję i jeszcze wiele innych możliwości.

Piston Sequencer
Organiści grający na dużych organach piszczałkowych często korzystają z funkcji instrumentu nazywanej Piston Sequencer. Dzięki tej funkcji organista ma dostęp do wszystkich ustawień kombinacji w prosty i uporządkowany sposób. Piston Sequencer jest łatwo dostępny w instrumentach Allen i obsługiwany przez dwa przyciski pistonów.

Klawiatura - Indywidualnie tworzone klawisze i magnesy
Klawiatury Allen są projektowane aby pozwolić muzykom poczuć muzykę. Jakość z jaką budowane są klawiatury Allen wzbudza zazdrość u innych producentów. Każdy klawisz wykonany jest z drewna i posiada wyłożony filcem punktu obrotu. Styki klawiszy są jedną z najważniejszych części w organach. Jeśli jeden z nich zawiedzie podczas koncertu cały muzyczny program może być skompromitowany. Allen wprowadził system, w którym styki zostały zastąpione magnesami. Teraz żaden pył ani otoczenie nie skompromitują twojego koncertu granego na organach Allen.

LED Stop Action
Allen używa diód LED w systemie podświetlania rejestrów LumitechTMCapture. Diody LED nie tylko zużywają mniej prądu ale także świecą 10 razy dłużej niż zwykłe żarówki co zapewnia większą niezawodność instrumentów Allen.

Zestaw: Obraz Akustyczny, Odzwierciedlenia
Rewolucyjne możliwości organów modelu Quantum przekraczają produkcje pogłosu jak to się dzieje w innych organach. Acoustic PortraitTM (Obraz Akustyczny) jest jedynym systemem wzmacniającym akustykę, który w praktyce oferuje użycie pogłosu z wzorcowych przestrzeni. Przy użyciu tego systemu, wszystkie naturalne szczegóły i odbicia akustyczne charakteryzujące każdą przestrzeń są kopiowane z zadziwiającym realizmem i czystością dźwięku. Przy zastosowaniu dodatkowego zestawu “Reflections Package “ ( Zestaw “Odzwierciedlenia”), odbity dźwięk organów pochodzi nie tylko z głównych głośników, ale także ze specjalnych tylnych głośników zawierających odpowiednie opóźniacze.

Wielo-kanałowe audio
Multi-Point Audio przypisuje rożne głosy organów do wielu kanałow audio w celu wyprodukowania wrażenia przestrzeni co owocuje rozłożeniem dźwięku w sposób przekraczający możliwości systemu mono czy stereo . Ten wyjątkowy system przypisywania rożnych kanałów zapewnia większe możliwości dostrojenia i korekcje natężenia dźwięku dla poszczególnych częstotliwości. Także pozwala to na większą swobodę w ustawianiu głośników. Ta czysta i pełna siła systemu Multi-Point Audio, tworzy głosowość muzyki z wielką klarownością i przestrzennością, dorównująca dźwiękom prawdziwych organów piszczałkowych.

Opcje “ bialych klawiszy“
Zgodnie z wieloletnia tradycja konsole organów firmy Allen są wykonywanie ręcznie, jedna po drugiej. Dzięki temu mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań. Klawisze są wykonane w całości z drewna i mogą być wykonane w rożnych stylach by dopasować je do wyglądu otoczenia gdzie będą zainstalowane.

Opcje “czarnych klawiszy” - klawisze pokryte imitacją kości słoniowej lub drewniane
Dzięki temu, ze firma Allen sama produkuje klawiatury i konsole, nie ma problemu by dostosować te elementy do indywidualnych wymagań. Każdy klient może spełnić swoje wymogi wyglądu klawiatury . Czy pożądane jest użycie imitacji kości słoniowej czy drewna, firma Allen może spełnić wszystkie życzenia.

Drewniane włączniki rejestrów i tablice głosów
Jak i w przypadku najlepszych organów piszczałkowych, i twój instrument może zawierać opcjonalne drewniane włączniki rejestrowe i tablice głosów.
Można wybrać klon, orzech lub nawet egzotyczne drewno różane aby sprawić że zamówiona konsola jest dziełem sztuki.

Wzmocnienie przestrzenne rzeczywistej akustyki
Wiele najwspanialszych organów było zainstalowanych w kościołach i katedrach, które akustycznie sprzyjają uwydatnieniu dźwięku organów (dużo pogłosu) . We współcześnie budowanych kościołach spotykamy mniej sprzyjające warunki akustyczne . Dzięki zaawansowanej technologii DSP, ekskluzywny system Virtual Acoustics pozwala modelom organów Renaissance kopiować efekt i nastrój dźwięku charakterystycznego dla tych akustycznie sprzyjających miejsc. Jednak, Virtual Acoustics jest czymś o wiele więcej niż cyfrowym pogłosem, i musi być sprawdzony w praktyce by w pełni docenić znaczenie tego systemu.