O instrumentach

W wielu katedrach i kościołach na całym świecie spotyka się instrumenty stworzone przez znanych mistrzów organowych. W czasach dzisiejszych znaczące miejsce na rynku światowym zdobyły również organy cyfrowe, szczególnie klasyczne organy kościelne.

Firma ALLEN jest wiodącym producentem organów cyfrowych jak i hybrydowych, które już od dłuższego czasu są powszechnie znane na całym świecie i cieszą się wielkim uznaniem organistów. Dzięki kilkudziesięcioletniej wiedzy i doświadczeniu, technicy ( konstruktorzy ) instrumentów opracowali serie wspaniałych organów klasycznych. Zastosowanie doskonałej mikroelektroniki przyniosło w efekcie wysoką jakość muzyczną i techniczną, jak i wysoką niezawodność.

Instrumenty łączą w sobie najnowocześniejszą technikę cyfrową z tradycyjnym rzemiosłem i fachowością. W opracowanych specjalnie dla nich układach scalonych zapisane są skomplikowane charakterystyki rejestrów organowych, co gwarantuje wierność odtwarzania naturalnych dźwięków.

Nasze organy to połączenie niezawodności z krystalicznym naturalnym brzmieniem, kształtowanym przez wieki tradycji. Są instrumentami, w których zastosowano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie techniki cyfrowej. Technologia cyfrowa jest w pełni porównywalna z jakością płyty CD. System cyfrowej analizy i regeneracji próbek, w którym stosuje się pierwotne próbki dźwięków, nagrane na najlepszych organach piszczałkowych. W ten sposób odtwarza się rejestry autentycznych organów piszczałkowych, a każdy głos zachowuje swoje charakterystyczne cechy i nawet w tutti porywa swoim naturalnym pięknem.

Organy nasze mają możliwość szybkiej zmiany całej dyspozycji głosów, co pozwala na wykonywanie całej literatury organowej od wieków dawnych po współczesną muzykę organową.

Sprawność i jakość każdej części organów jest intensywnie testowana, aby instrument ten mógł służyć Państwu przez wiele lat.

Jarosław Pierchała