Poświęcenie nowych organów w katolickim kościele Wniebowzięcia NMP w Żitnicy, Bułgaria

9 grudnia 2021 r. został przedstawiony reportaż z poświęcenia organów kościelnych firmy Allen w parafii katolickiej w Żitnicy w Bułgarii. Przedstawiono w nim sam instrument jaki i historię zakupu i dostarczenia do parafii organów kościelnych. Inicjatorem i koordynatorem z naszą firmą był organista a zarazem redaktor muzyczny Milko Petrow. 

Cieszymy się, że instrument został zainstalowany w kościele w Żitnicy i będzie służył parafianom dla ubogacenia liturgii. 

Reportaż został nagrany przez tamtejsze Radio Plovdiv i ukazał się na portalu YouTube pod linkiem - https://www.youtube.com/watch?v=wZK0W7BuVMg&ab_channel=RadioPlovdiv.

Pod filmem ukazał się również tekst, którego tłumaczenie przedstawiamy poniżej :

" W płowdiwskiej wiosce Żitnica liturgiom w katolickim kościele Wniebowzięcia NMP towarzyszą już pierwsze w Bułgarii cyfrowe organy. Gra go nasz kolega - redaktor muzyczny Milko Petrow. Nowy instrument został podarowany przez rodzinę Welićko i Nikolinka Yakowi, a konsekrowany podczas uroczystego nabożeństwa przez prałata Rumena Staneva. Specjalnie na tę okazję przyjechał do rodzinnej wsi. "